23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.

Det sker: Horsens vært for metal-konference

Konferencen har fokus på nye materialer og sammenføjningsteknikker i den danske jern- og metalindustri.

19. september indbyder Horsens Erhvervsråd alle danske smede, maskinproducenter, tilknyttede rådgivere og andre interesserede virksomheder til konference om nye materialer og sammenføjningsmetoder ved en jern- og metalkonference i Horsens.

Oplægsholdere fra Grundfos, Danfoss, Force Technology, Damstahl og stålproducenten Blunico fortæller denne dag, hvordan den enkelte jern- og metalvirksomhed kan omsætte den nyeste viden inden for sammenføjningsteknikker og materialer til konkret praksis.

Deltagere på konferencen får fra nærmeste hold indblik i aktuelle eksempler og konkrete værktøjer fra den danske jern- og metalbranche, så de kan tage den nyeste viden med hjem og omsætte den til kroner og ører i maskinhallen.

Læs mere på

Horsens Erhvervsråds hjemmeside

.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.173