23948sdkhjf
Log ind eller opret et abonnement for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Annonce
Annonce

Nyt om navne: Eaton opruster med tung teknisk profil

Annonce

Jan Brenz, 57 år, er blevet ansat som key account manager hos power management-virksomheden Eaton i Søborg. Her skal han beskæftige sig med salg af UPS-løsninger til Eatons kunder.

Jan Brenz kommer med en stærk teknisk baggrund og en lang karriere bag sig inden for teknisk salg af UPS-løsninger til det danske marked. Han har arbejdet med elektriske komponenter siden slutningen af 1990’erne og kommer senest fra en stilling som senior sales manager hos Danfysik, hvor han var ansvarlig for salg af strømforsyninger til forskningsmarkedet.

Annonce

Med sin mangeårige erfaring inden for UPS-løsninger, skal Jan Brenz styrke det tekniske løsningssalg af 3-fasede UPS-løsninger, der blandt andet forsyner hospitaler, industrien, datacentre, infrastruktur og banker med nødstrøm. Jan Brenz er uddannet ingeniør fra Syddansk Universitet, hvor han også har en diplomuddannelse inden for elektroteknik og afsætningsøkonomi (HD).

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce
Navnenyheder Se tema
Annonce Annonce
BREAKING
{{ article.headline }}
0.063|instance-web04