23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.

Nyt om navne: Ravendo Randersbøren styrker salgsafdelingen

For blot to måneder siden indtog to nye direktørstolen hos Ravendo Randersbøren, da Signe Giandrup på 39 år og 42-årige Tobias G. Nielsen tog springet som nye virksomhedsejere, der skal bringe familievirksomheden sikkert videre ind i fremtiden.

Og nu er tiden kommet til en udvidelse af salgsafdelingen med ansættelsen af Anders Riisager som ny salgskoordinator. Anders Riisager kommer fra en stilling som servicekoordinator og skal være med til at styrke salgsteamet, der servicerer de mere end 1.000 butikker, der forhandler Ravendo-produkter.

- Med ansættelsen af Anders kommer vi nærmere vores mål om øget salg og vækst på nye markeder, udtaler Signe Giandrup.

Allerede fra 5. oktober får Ravendo Randersbøren fornøjelsen af Anders på kontoret på Klokkestøbervej 3-5 i Viborg.

Ravendo Randersbøren har – med nyeste skud på stammen – 38 ansatte fordelt på lager, produktion, værksted, salg og administration. Virksomheden producerer alt fra trillebøre, sækkevogne samt lagervogne og transportvogne i manuelle og eldrevne varianter.

Navnenyheder Se tema
BREAKING
{{ article.headline }}
0.11