En travl messemåned for ANMASI Group
Den seneste måned har været særdeles travl for ANMASI Group, som har deltaget i hele fire messer fordelt på tre lande.
Messetouren startede i Orlando, USA, hvor Anders og Mathias Hedeby Sørensen repræsenterede ANMASI Group på CAMX – The Composites and Advanced Materials Expo. Udover at udstille vores løsninger fik de også besøgt både nuværende kunder og spændende nye kontakter på det amerikanske marked.
Herefter gik turen til Hannover, hvor Jan Hedeby Sørensen og Dirk Pleiger deltog på EMO-messen. Dirk er ansvarlig for vores tyske salgsafdeling, og sammen præsenterede de ANMASI Groups brede program af vaske- og filtreringsløsninger for de mange besøgende.
Tilbage i Danmark deltog Jess Juul Jepsen og Lars Bundgaard på HI Tech-messen i Herning. Her viste de hele spektret af ANMASI Groups løsninger – fra industrielle vaskeanlæg og filtrering til komplette spildevandsanlæg. Det var en fornøjelse at hilse på mange velkendte ansigter og samtidig møde nye potentielle samarbejdspartnere. For Lars var det desuden den første messe som en del af ANMASI Group.
Messetouren blev rundet af i Stuttgart, hvor Jan Hedeby Sørensen, Dirk Pleiger, Nalle Bengtsson og Jonny Geisler deltog på Parts2Clean – en messe ANMASI Group har været en del af flere gange tidligere. Som altid var standen velbesøgt, og interessen for vores løsninger stor.
En stor tak skal lyde til alle, der kiggede forbi vores stande rundt omkring i verden – og til vores dedikerede team for deres flotte indsats gennem en intens, men succesfuld messeperiode.
Sidste messe for i år bliver Techindustry i Riga, Letland, fra 27-29 November.