Grib og flyt dine emner med vakuum
Fra enkelte metaldele til tunge kasser på et samle bånd, AVS har vakuumløsningen til din opgave.
Vi leverer sugekopper i mange udgaver og varianter. Vi har sugekopper i alle størrelser og former, der blandt andet er udført i gummi, silikone m.v.
Vores store program i sugekopper sikrer den ypperste kvalitet og har du f.eks. en opgave, hvor emnerne, der skal flyttes har en ujævn overflade, kan vores sugekopper med skumgummikant løse opgaven, mens vores flade, cirkulære sugekopper med support er designet til at gribe glatte flader eller delvist buede emner såsom drikkevarer på dåse.
Gribesystemer – vertikal, horisontal og upside-down håndtering
Octopus gribesystemer er en integreret gribeløsning med ventil, vakuum ejektor og sugemåtte i en enhed. Gribesystemerne giver mulighed for vertikal, horisontal og upside-down håndtering, hvilket medfører frihed i programmeringen.
AVS deltager på VTM 2017
Kig forbi stand A-1915, hvor du kan se en demo modeller med vores vakuum teknologi.
Kan du ikke vente, kan du se mere om sugekopper og gribere her