23948sdkhjf
Log ind eller opret et abonnement for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Annonce
Annonce

Fynsk vejskiltefabrik satser på skraldespande

Annonce

Virksomheden Infra Group i Ringe startede op for blot fem år siden. Hovedproduktet hos den 11 mand store virksomhed er vejskilte, men nu breder man sig. Det skriver Fyens.dk.

Nyeste satsning er nemlig skraldespande. Christian Daluiso, der ejer en tredjedel af virksomhed sammen med hustruen Christina, forklarer at man vil være kongen af skraldespande.

Annonce

Infra Groups skraldespande er lavet i aluminium og er med udskiftelige sider, så køberne for eksempel kan bruge skraldespandene som reklamesøjle.

Annonce

- Det, der går rigtig godt nu, er skraldespande med fotoprint. Det forventer vi os meget af, siger Christian Daluiso til Fyens.dk.

Annonce

Originalartikel: https://fyens.dk/artikel/der-er-penge-i-skidtet-vi-skal-v%C3%A6re-kongen-af-skraldespande

Annonce
Annonce
Annonce Annonce
BREAKING
{{ article.headline }}
0.047|