23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.

- Brexit forandrer maskinsalg til UK

"Salg af maskiner til UK bliver mere vanskeligt fremover pga.Brexit. Fra 2022 skal der mærkes anderledes, erklæringerne ændres og krav kan forventes at blive ændret i forhold til hvad der gælder i EU/EØS."

Sådan lyder det fra Maskinsikkerhed ApS, som slår et slag for et gratis webinar 2. marts 2021 kl 10.00 - 12.00

Det er Maskinsikkerhed ApS´ engelske kollega Martin Keay, som informerer på engelsk om Brexit og salg af maskiner i et gratis webinar d. 2. marts 2021 kl 10.00 – 12.00. 

Maskinsikkerhed gør opmærksom på, at indlægget er et punkt på dagsordenen på næste møde i CE-FORUM, der er netværket for CE-ansvarlige hos maskinfabrikanter og maskinbrugere.

 Alle nye interesserede er velkomne til at deltage gratis i hele næste møde af CE-FORUM, som afholdes online fra kl 9.00 – 16.00, oplyser Maskinsikkerhed ApS.

Fast medlemsskab af CE-FORUM koster penge.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.109|instance-web01