Henrik Tyge Krabbe er udnævnt som formand for bestyrelsen. Han afløser Peter Krabbe (direktør i AVN Holding Brøndby ApS), som dog forbliver i bestyrelsen.
Avn Energy hydrauliske pitch løsninger, bremsehydraulik og køleløsninger til den internationale vindmølleindustri.
AnnonceDanfoss Redan A/STroels Hammelev Petersen (senior vice president i Danfoss A/S) er udtrådt af bestyrelsen og afløses af Lars Tveen.
Danfoss Redan producerer moderne og driftssikre fjernvarmeunits, varmevekslere samt automatik for fjernvarme.
AnnonceFranz Gruber Værktøjsfabrik A/SFranz Gruber er fusioneret med Fraefel Værktøjsfabrik og indlemmer Poul Bek, Finn Christensen og Karsten Pagh Thomsen i ejerkredsen og den daglige ledelse.
AnnonceFranz Gruber Værktøjsfabrik konstruerer og fremstiller avancerede specialmaskiner.
Planova A/SErik Dybdahl er udtrådt af bestyrelsen og afløses af Peter E. Hansen, administrerende direktør i Comall Agro Holding A/S.
AnnoncePlanova er totalleverandør af butiksindretning i træ og stål.
Annonce