Claus Gulbech Clausen er indtrådt som administrerende direktør hos PAM A/S. Samtidig er Jens Lassen udnævnt til bestyrelsesformand i stedet for Claus Gulbech Clausen, der dog forbliver i bestyrelsen. Sidst men ikke mindst er Morten Kamuk Madsen og Mads Bjørn Outzen indtrådt i bestyrelsen (kilde: CVR).
PAM A/S er leverandør af systemløsninger inden for områderne pneumatiske transportanlæg, pneumatiske sendesystemer og pneumatiske vakuumanlæg.
Professional Packaging Systems A/SSøren Christiansen er udnævnt til bestyrelsesformand hos Professional Packaging Systems A/S i stedet for Marianne Cotzand, der dog forbliver i bestyrelsen. Samtidig er Hans Martin Fensholm og Søren Pedersen indtrådt i bestyrelsen i stedet for Ole Basbøll og Thomas Cotzand (kilde: CVR).
Professional Packaging Systems A/S er leverandør af udstyr, rådgivning og service til produktions- og pakkeprocesser.
Saferoad Daluiso A/SMichael Kildemand er indtrådt i direktionen hos Saferoad Daluiso A/S (kilde: CVR).
Saferoad Daluiso A/S producerer vejskilte.
Sandfeld A/SCarl Frank Mogensen er udtrådt af bestyrelsen hos Sandfeld A/S (kilde: CVR).
Sandfeld A/S er leverandør af alle typer nye og brugte værktøjsmaskiner til metalindustrien.
Morten Bergsten er indtrådt i bestyrelsen hos Scandiloc A/S (kilde: CVR).
Scandiloc A/S leverer produkter og løsninger indenfor låse, hængsler, beslag med mere.
Sitech Denmark A/SMartijn Cornelis Antonius van Baardwijk er indtrådt som bestyrelsesformand hos Sitech Denmark A/S i stedet for Gerbrand Van der Horst (kilde: CVR).
Sitech Denmark A/S er leverandør af Trimble maskinstyring og Trimble GPS-teknologi til anlægsbranchen og marinesektoren.
Smedefirmaet L.S. Stålmontage ApSKenneth Kehman er udnævnt til bestyrelsesformand hos Smedefirmaet L.S. Stålmontage ApS i stedet for Kaare Vagner Jensen, der dog forbliver i bestyrelsen (kilde: CVR).
Smedefirmaet L.S. Stålmontage ApS løser stålkonstruktions- og montageopgaver.
Sonne A/SClaus Funder Frandsen er indtrådt i direktionen hos Sonne A/S i stedet for Kenneth Svejgaard Barslund (kilde: CVR).
Sonne A/S har kompetencer inden for product lifecycle management, produktudvikling og engineering.
Subcpartner A/SJan Hove Sørensen er udnævnt til bestyrelsesformand hos Subcpartner A/S i stedet for Johannes Huus Bogh. Samtidig er Kasper Skovgaard Kristensen indtrådt i bestyrelsen (kilde: CVR).
Subcpartner A/S er beskæftiget med reparation, inspektion og vedligehold af offshore olie/gas- og vindmølleinstallationer.
Kurt Bering Sørensen er indtrådt som bestyrelsesformand hos Total Wind Group A/S i stedet for Birger Brix, der dog forbliver i bestyrelsen (kilde: CVR).
Total Wind Group A/S er specialiseret i nøglefærdige løsninger indenfor transport, installation, service og vedligeholdelse samt salg af reservedele til vindmøller
Unicarriers Denmark A/SKennerth Björn Magnus Lundgren er udnævnt til bestyrelsesformand hos Unicarriers Denmark A/S i stedet for Leif Thomas Viklund. Samtidig er Tommy Schmidt indtrådt som medarbejdervalgt medlem af bestyrelsen i stedet for Henrik Sørensen (kilde: CVR).
Unicarriers Denmark A/S er forhandler af Atlet internt transportmateriel og Atlet Balance truck.
Valtor Offshore A/SPer Attermann Brinch er indtrådt i direktionen hos Valtor Offshore A/S. Samtidig er Paul van Gelder indtrådt som bestyrelsesformand i stedet for Olaf Karsten Hoppe (kilde: CVR).
Valtor Offshore A/S er leverandør af ventiler, aktuatorer og procesudstyr.
Vattenfall Vindkraft Horns Rev 3 A/SOle Bigum Nielsen er indtrådt i bestyrelsen hos Vattenfall Vindkraft Horns Rev 3 A/S i stedet for Peter Egmont Erland Tornberg (kilde: CVR).
Horns Rev 3 er en 400 MW stor havmøllepark ud for den jyske vestkyst.