23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.

SubC Partner fordobler overskuddet

Offshore-virksomheden kom tilfredsstillende ud af 2014. 2015 forventes dog at blive påvirket af krisen i olie/gas-industrien.

2014 endte med et overskud efter skat på 11,2 mio. kr. hos SubC Partner, og det betød en fordobling fra 5,0 mio. kr. året før. Det er et resultat, som administrerende direktør Torben Andersen erklærer sig tilfreds med, skriver JydskeVestkysten.

2014-regnskabet nåede ikke rigtig at blive påvirket af krisen i olie/gas-industrien, men det forventer Torben Andersen, at man kommer til at mærke i 2015, hvor væksten forventes at blive lavere.

- Fokus er at fastholde vores markedsandele. Vi er heldigvis i den situation, at vi opererer indenfor flere markeder og segmenter, og har derfor flere ben at stå på, siger han til JydskeVestkysten.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.141|