23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.

R&D Test Systems finder ny chef

 Michael Buus Nielsen er ny General Manager hos R&D Test Systems med virkning fra den 2. december 2024.

Det oplyser virksomheden i en pressemeddelelse.

Michael Buus Nielsen kommer fra en stilling som CEO for Titan Wind Energy i Tyskland og præsident for Titan Wind Energy (Europe) Group.

- Jeg er dybt passioneret omkring at drive bæredygtig vækst og transformation inden for industrier, der er afgørende for vores fremtid. Med over 25 års erfaring i vind- og stålsektoren har jeg lært, at succes skabes gennem innovation, samarbejde og målrettet forandringsledelse. Jeg ser frem til at arbejde sammen med det talentfulde team hos R&D Test Systems for at skabe meningsfuld indflydelse og positionere virksomheden til langsigtet succes på det globale marked, udtaler Michael Buus Nielsen.

R&D Test Systems er en international ingeniørvirksomhed. Virksomheden blev grundlagt i 2005, og  har kontorer i Danmark, Tyskland og Kina og er ejet af ITW, en global amerikansk leder inden for multiindustriel produktion.

BREAKING
{{ article.headline }}
0.188