Der afholdes gå-hjem-møder på Teknologisk Institut, der målrettet giver den information, som din virksomhed har brug for. Møderne afholdes den 31. oktober i Århus og den 11. november i Taastrup. Begge dage fra kl. 14.00–16.30.
Hvem bør deltage: Virksomheder, der fremstiller bærende konstruktioner i stål og/eller aluminium. Særligt relevant vil det være for virksomheder, der skal kvalificeres for lovligt at kunne sende CE-mærkede produkter på markedet fra den 1. juli 2014.
AnnonceDe mange nye krav vil blive gennemgået og gjort tydelige for de deltagende virksomheder.
Blandt spørgsmål, der vil blive besvaret, er:
- Hvilke nye krav stiller myndighederne til fremstillingsvirksomhederne og deres produkter og kvali-tetssystem, herunder EN 1090?
Annonce- Hvordan kommer din virksomhed i gang med kvalificeringen?
- Hvordan foregår kvalificeringen?
- Hvem skal kvalificeres?
- Hvilke produkter skal CE-mærkes?
- Hvordan mærkes produktet, når CE-mærkningen er opnået?
AnnonceLæs mere på
http://www.teknologisk.dk/ydelser/kom-ri...Pris for deltagelse inklusive forplejning i alt 125 kr. Tilmeldingen sker ved at sende en mail til:
.
Annonce Annonce