23948sdkhjf
Log ind eller opret et abonnement for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Annonce
Annonce

Orion Europe med tidligere Flextronics-direktør

Tidligere Flextronics-direktør kommer med i bestyrelsen for Orion Europe, der per 1. oktober overtog elektronikfabrikken i Pandrup.
Annonce

En ændring i Orion Europes bestyrelse betyder, at den forhenværende administrerende direktør for elektronikfabrikken Flextronics i Pandrup, Peter Hinrup, bevarer tilknytningen til sin tidligere arbejdsplads – nu som menigt medlem af Orion Europes bestyrelse, fremgår det af Dagbladet Børsen.

Annonce

Orion Europe overtog 1. oktober Flextronics bygninger i Pandrup og reddede dermed 120 arbejdspladser i byen. Orion forventer at øge medarbejderstaben i takt med, at markedet for fladskærms-tv-og monitorer stiger, fremgår det af Dagbladet Børsen i dag.

Annonce

Som nyt bestyrelsesmedlem i Orion indtræder også Thomas Svenningsen fra Dansk Kapitalanlæg, mens administrerende direktør i Bryggerigruppen Poul Møller er ny bestyrelsesformand.

Annonce
Annonce
Annonce
Annonce Annonce
BREAKING
{{ article.headline }}
0.11|instance-web03