DALO Industry Days satte gang i nye dialoger
To dage på DALO Industry Days gav anledning til dialoger om nye projekter, CNC-bearbejdede komponenter, dokumentationskrav og materialevalg. Nu fortsætter arbejdet efter messen.
DALO Industry Days 2026 er slut, og standen i Herning er pakket sammen.
I løbet af de to messedage har vi mødt både eksisterende relationer og nye virksomheder fra forsvarsindustrien. Samtalerne har blandt andet handlet om nye projekter og komponentløsninger samt de krav til dokumentation, materialer og produktion, der følger med.
Flere af dialogerne stopper ikke ved messestanden. De skal nu følges op og konkretiseres, så vi sammen kan se nærmere på mulighederne for de enkelte opgaver og potentielle samarbejder.
Tak til alle jer, der lagde vejen forbi stand D3332, stillede spørgsmål og tog jer tid til en faglig snak.
Tak for denne gang, DALO Industry Days 2026
Vil du vide mere om REA og vores arbejde med CNC-bearbejdning, kan du læse mere om vores produktion og muligheder på vores hjemmeside.