Kædesling på forespørgsel
- det fremstiller vi selv
CERTEX Danmark leverer specialfremstillede kædesling til blandt andre aktører i vindindustrien.
Hos CERTEX Danmark A/S fremstilles kædesling på eget kædeværksted, hvor løsningerne tilpasses den enkelte kundes behov og konkrete løfteopgave.
Et aktuelt eksempel er disse specialfremstillede 2-parts kædesling i 20 mm kæde, monteret med opkorterkroge og containerkroge i enderne. Løsningen er produceret til en kunde i vindindustrien og er klar til brug ved krævende løfteopgaver, hvor både styrke, sikkerhed og korrekt tilpasning er afgørende.
Med eget værksted kan CERTEX Danmark rådgive om og levere kædesling i forskellige dimensioner og konfigurationer – afhængigt af belastning, anvendelse og arbejdsmiljø.
Har din virksomhed behov for en specialtilpasset løfteløsning, står CERTEX Danmark klar med rådgivning og tilbud.