Webinar den 8. januar: Få succes som leder og styrk samarbejdet i dit marketingteam
Hvordan skaber du et stærkt marketingteam, der både kan eksekvere effektivt og fodre virksomhedens kommunikation med kreative ideer? Det kan du få spændende perspektiver på den første torsdag i januar 2026, hvor vi tænder op for webinarstudiet i Danish Export sammen med teamledere fra DESMI og MAKEEN Energy.
Vi har inviteret Karina Poulsen fra DESMI og Lillian Christensen fra MAKEEN Energy i webinarstudiet til en snak om ledelse og motivation, udfordringer og succeser i deres lederskab. Se med torsdag den 8. januar 2026.
Til daglig leder både Karina Poulsen og Lillian Christensen et større marketingteam i en eksportvirksomhed, men her hører mange af lighederne også op.
Mens Karina udelukkende har medarbejdere under 30 år, har Lillian medarbejdere i et spænd fra 25-65 år. Det giver to meget forskellige udgangspunkter for, hvordan de to teamledere lykkes med deres teamledelse i dagligdagen.
Udover teamdynamikkerne, der er virkelig spændende og lærerige at dykke ned i, skal vi også tale om ledelse på tværs af lande og kulturer, og så dykker vi ned i ledelse af forskellige persontyper, motivation, de svære opgaver, og meget mere.
Karina og Lillian sidder også klar til at svare på jeres spørgsmål – så der er rig mulighed for både at lytte og deltage aktivt i dialogen.
Vi ses online:
Torsdag den 8. januar 2026 kl. 10.00-11.00.
Tilmeld dig webinaret her
Det koster kun din e-mailadresse at deltage