23948sdkhjf
Del siden
Annonce

VTM | Se industriel 3D-printer til printning på 1 kubikmeter

Edge-Team ser frem til at præsentere de nyeste CAD/CAM-teknologier i EDGECAM, SOLIDWORKS og 3D-print til VTM-messen i Odense d. 25-28 april på stand nr. 5128 . Vi medbringer bl.a. en stor 3D-printer med en byggevolumen på 1000*1000*1000 mm.

Vi ser utroligt meget frem til at møde deltagerne på vores stand nr. 5128 på VTM-messen for metal- og maskinindustrien. Det er en fantastisk mulighed for os at præsentere vores produkter og løsninger til en målgruppe, der er så passioneret omkring teknologi og innovation.

Se billeder af maskinerne her 

Vi har brugt en masse tid og energi på at forberede vores stand og gøre den så interaktiv og engagerende som muligt. Vi vil gerne skabe en unik oplevelse for alle, der besøger os, og vi håber at kunne inspirere og udfordre vores besøgende med nye ideer og perspektiver på, hvad der er muligt i vores branche.

 Se 3D-printere & CNC-træningsmaskine i aktion på vores stand

En af de mest imponerende maskiner, vi medbringer til messen, er en stor CreatBot F1000 3D-printer med en byggevolume på 1000*1000*1000 mm. Denne maskine kan skabe store og fuldstørrelses dele, prototyper, værktøjer, forme, jigs og fiksturer internt.

Derudover medbringer vi også vores CNC-træningsmaskine, hvor deltagerne kan afprøve en 1:1 simuleringsoplevelse af virtuel fræsning gennem maskinsimulering.

Vi forhandler også EDGECAM & SOLIDWORKS 

En anden teknologi, som vi vil præsentere på messen, er softwaren, EDGECAM, som er kendt for sin avancerede simuleringsteknologi, der giver brugerne mulighed for at simulere deres CAM-programmer i realtid og minimere risikoen for fejl. Vi vil også fortælle om EDGECAMs nye funktioner og forbedringer, såsom Waveform-fræsning, dykfræsning, barrel-cutter understøttelse, optimerede værktøjsbaner og stabilitet og performance.

Er du AutoCAD-bruger? Så forhandler vi også SOLIDWORKS 2D CAD-licenser, hvor programmet har de samme kommandoere og et interface der ligner AuttoCAD en-til-en.  Hvorend du ønsker en flydende SOLIDWORKS 2D CAD-licens eller ikke ønsker, at der er netværksmulighed, så kom og få en snak med os!

Vi ser frem til at møde deltagerne på stand nr. 5128!

Vi deltager til VTM-messen da det er en fantastisk mulighed for os at præsentere vores seneste produkter og løsninger til en målgruppe, der er så passioneret omkring teknologi og innovation.

Vi har brugt en masse tid og energi på at forberede vores stand og gøre den så interaktiv og engagerende som muligt. Vi vil gerne skabe en unik oplevelse for alle, der besøger os, og vi håber at kunne inspirere og udfordre vores besøgende med nye ideer og perspektiver på, hvad der er muligt i vores branche.

Så kom forbi vores stand nr. 5128 og lad os sammen udforske de spændende muligheder, der ligger foran os i den moderne metal- og maskinindustri!

EDGE-TEAM A/S
Muslingevej 38
8250 Egå
Århus Kommune
Danmark
CVR nummer: DK27956254

Kontaktperson

Helene Meier
hm@edge-team.com

Send til en kollega

0.094