23948sdkhjf
Log ind eller opret for at gemme artikler
Få adgang til alt indhold på Metal Supply
Ingen binding eller kortoplysninger krævet
Gælder kun personlig abonnement.
Kontakt os for en virksomhedsløsning.
Del siden
Annonce

Carlsberg Byen: Cykelparkering og pulterrum til beboerne

Totalentreprenør HHM A/S står bag flere boligbyggerier i det nye Carlsberg Byen og de har valgt at ligge pulterrum og cykelstativer i hænderne på Hans Schourup A/S

I tæt samarbejde med totalentreprenør HHM A/S har Hans Schourup over de seneste år leveret og monteret pulterrum og cykelstativer til flere af boligbyggerierne i det nye Carlsberg Byen - bl.a. Rahbekhus I og II, og der er flere projekter i støbeskeen.

Carlsberg Byen skyder op i ny fortolkning - et nyt bykvarter med gammel sjæl med et dynamisk mix af boliger, erhverv, butikker og institutioner med grønne områder og masser af menneskeliv. Alt det praktiske er gemt væk under jordoverfladen i parkeringskældre til både cykler, ejendele og biler. 

I alt har Hans Schourup leveret og monteret 173 pulterrum og cykelstativer til 339 cykler fordelt på flere forskellige leveringer og projekter i overensstemmelse med HHMs tidsplan.

>> Find cykelstativer og cykelskure til dit næste projekt her

Foto: Cadwalk

Hans Schourup A/S
Sletvej 2 F
8310 Tranbjerg
Århus Kommune
Danmark
CVR nummer: DK65835118
BREAKING
{{ article.headline }}
0.063