ARBURG på efterårets messer i Tyskland
Vi ser frem mod to af efterårets populære messer. Kontakt os for at få gæstebilletter eller for at aftale et møde med os på vores stand.
K 2019
Naturligvis er vi igen stærkt repræsenteret på K-Messen i Düsseldorf.
Messen bliver afholdt fra onsdag, den 16. oktober til onsdag, den 23. oktober.
ARBURG beskæftiger sig med to aktuelle emner: Digitalisering og den hensigtsmæssige anvendelse og genanvendelse af plast.
Med „arburgXworld“, digitale produkter og service, og „arburgGREENworld“, der har fokus på cirkulær økonomi, genanvendelse og ressourcebevarelse, leverer ARBURG to innovative løsninger.
Derudover præsenterer vi forskellige automatiserede anvendelser og turn-key-løsninger.
Find detaljer på vores hjemmeside.
Formnext 2019
ARBURG præsenterer den nye freeformer 300X på Formnext i Frankfurt fra den 19. til den 22. november.
300X med sine 3 materiale-enheder og et højtemperatur bygge-kammer udvider anvendelsesmulighederne for ARBURGs løsning til funktionelt additive manufacturing - i originale materialer.