Hydra-Grene er ny distributør af Comatrol ventiler
Hydra-Grene har overtaget salg & markedsføring af Comatrol ventiler i Danmark - som hidtil har været håndteret af Danfoss Power Solutions. Se Comatrol produktnyheder på hi[13] stand nr. M9860
Hydra-Grene har overtaget salg & markedsføring af Comatrol ventiler i Danmark - som hidtil har været håndteret af Danfoss Power Solutions.
Comatrol produkterne er kompatible med Danfoss Power Solutions PLUS+1, og kan derfor integreres i styringen af Danfoss Power Solutions komponenterne.
Hydra-Grene har ekspertise i PLUS+1 programmering og leverer kundespecifikke løsninger.
Comatrol har udviklet et nyt koncept "Easy Valve" som giver os mulighed for at kunne levere specialdesignede ventilblokke, inden for kort tid. Fra forespørgsel til leverance af en prototype kan gøres på 4 uger.
Første prisestimat kan gives indenfor 1-3 dage. Kunden modtager løsningsdiagram og efter kundens accept kan bestilling af prototype igangsættes. EasyValve er tilgængelig på Comatrol's hjemmeside, for alle som registrer sig. Det samme
gælder on-line katalogmateriale. Hydra-Grene præsenterer EasyValve på hi[13] stand nr. M9860
Se mere på www.hydra.dk